O Radiu

Radio

ORS jest radiem studenckim Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Swoim zasięgiem obejmuje wszystkie domy studenckie w Gliwicach.

Kiedyś

Historia radia sięga roku 1956. Wtedy powstał w Domu Studenckim „Piast" radiowęzeł o nazwie „RDS Łużycka" (Radio Domów Studenckich). Postanowiono rozwinąć ten pomysł i zbudować studio, które zasięgiem obejmowałoby całe miasteczko akademickie. W 1974 roku można było usłyszeć pierwsze, trochę eksperymentalne programy wyemitowane z nowego studia. Były one przygotowywane wcześniej w Zakładzie Nowych Technik Nauczania, gdzie studenci mogli pracować na profesjonalnym sprzęcie radiowym. W Studenckim Studio Radiowym „CENTRUM" - tak nazwano nowe radio - programy były jedynie emitowane. Początkowo w radiu „pracowało" 50 osób.

Teraz

Zmieniły się czasy, zmienili się ludzie, zmieniło się też radio. Cel pozostał jednak niezmieniony - każdego wieczoru przygotowywać rzetelnie, profesjonalnie i możliwie jak najlepiej programy, które zainteresują słuchacza i sprawią, że wieczór w akademiku upłynie pod znakiem relaksu i dobrej zabawy. Ważnym aspektem naszej działalności jest informowanie studentów o wszelkich wydarzeniach związanych z życiem akademickim.

Program

Na program naszego radia składają się głównie audycje autorskie przygotowywane przez studentów. Tematyka jest zróżnicowana więc zapewne każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Poza tym w ramach programu można także usłyszeć bloki publicystyczno-muzyczne, w których zazwyczaj grana jest uniwersalna muzyka oraz prezentowane są owoce pracy naszych reporterów. Audycje autorskie nadawane są w czasie trwania semestru od poniedziałku do czwartku od godziny 20:00. Serwisu informacyjnego naszego radia można wysłuchać po każdej audycji autorskiej.

Plany

Planów jest mnóstwo, ale cel główny tylko jeden - chcemy tworzyć naprawdę dobre radio z ciekawymi audycjami i dobrą muzyką. Nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza w warunkach uczelnianych, niemniej jednak nie poddajemy się i robimy wszystko, żeby radio nadawało programy na najwyższym możliwym poziomie. To jednak w dużej mierze zależy od Was, drodzy studenci.

Współpraca

Bardzo gorąco zapraszamy do współpracy z nami. Radio to wspaniałe miejsce na rozwijanie swoich zainteresowań, a także udział w czymś wyjątkowym! Chcesz studiować aktywnie? Przyłącz się do nas! Spotkania audycji w pierwszy poniedziałek miesiąca o 20:00 w studiu ORS.